Bezglutenowy przepis na domowe burgery, należące do tzw. „fast foodów”, często uważane za mocno kaloryczne.  Zastanawiam się, co może być tak bardzo kalorycznego w bułce, kawałku mięsa, sera i warzyw? 

Może myślę tak dlatego, ponieważ uwielbiam wszelkiego rodzaju fast foody 🙂 W każdym razie nie odczułam, by moje burgery ociekały tłuszczem, a mi nie przybyło dodatkowych 5 kg 🙂 Natomiast muszę przyznać, że „wsunęłam” 2 burgery na obiad i do końca dnia nie byłam w stanie myśleć o jedzeniu.

Do przepisu użyłam bułek firmy Putka. Przyznaję, że są to najlepsze bułki z których miałam okazję przygotowywać burgery. Bułka nie była gąbczasta, nie kruszyła się, nie była mdła. Była wprost idealna 🙂 (łapcie link do strony) Miałam okazję spróbować innych produktów tej firmy i zdecydowanie oprócz pieczywa ( bułka z ziarnami i chleb owsiany), zachwyciła mnie jagodzianka! Próbowały ją osoby na co dzień jedzące gluten i podobno smakuje identycznie jak ta glutenowa.

Składniki:

  • 400g mięsa mielonego wołowego
  • bułki do burgerów
  • dodatki: sałata rzymska, pomidor, ogórki kiszone, boczek surowy parzony, ser cheddar, ketchup, musztarda
  • przyprawy: sól, pieprz

Sposób przygotowania:

Pomidora i ogórki kiszone pokrój w cienkie plastry. Sałatę rozdziel na pojedyncze liście. Plastry boczku usmaż na patelni. Mięso mielone podziel na 4 równe części, uformuj z nich okrągłe placki o grubości 1 cm (mięso podczas smażenia trochę się skurczy oraz „spuchnie”). Na mocno rozgrzaną patelnię przełóż mięso i smaż z każdej strony przez 1,5- 2 minuty (jeśli  lubisz soczyste, średnio wysmażone). Nie dodawaj żadnego tłuszczu, mięso wołowe jest już samo w sobie dość tłuste. Mięso oprósz delikatnie solą i pieprzem z każdej strony, ale dopiero smażąc.

Bułki przekrój, z dwóch stron posmaruj ketchupem oraz musztardą. Połóż kolejno: sałatę, plaster sera, usmażone mięso, plastry bekonu, ogórek kiszony, pomidor. Całość przykryj połówką bułki, wbij drewniany patyczek do szaszłyków by spiąć burgera w jedną całość. Przełóż burgery do rozgrzanego do 160 st. piekarnika. Piecz około 3-4 minut (sprawdzaj na bieżąco czy bułka nie staje się zbyt bardzo przypieczona). Ostrożnie wyciągnij z piekarnika i…

Gotowe! 🙂

Bezglutenowy_burger_1 Bezglutenowy_burger_2 Bezglutenowy_burger_3 Bezglutenowy_burger_4 Bezglutenowy_burger_5

You might also like

Bezglutenowa zupa krem z pieczonych pomidorów
Read more
Bezglutenowe, wege „butter halloumi” à la „butter chicken”
Read more
Bezglutenowe wege tortille z tofu à la gyros.
Read more
Bezglutenowy kumpir (zapiekany faszerowany ziemniak)
Read more
Bezglutenowe placuszki z borówkami na jogurcie
Read more

0 comments

Leave a reply